Polskie Forum Call Center > Artykuły > News / Partner > Alfavox zwycięzcą konkursu Hit Roku 2018 – biometryczna video identyfikacja wyróżniona przez grono ekspertów z branży IT

Alfavox zwycięzcą konkursu Hit Roku 2018 – biometryczna video identyfikacja wyróżniona przez grono ekspertów z branży IT

Opublikowane przez: Informacja prasowa
Kategoria: News / Partner

Nowoczesne i przełomowe – tym charakteryzuje się Hit Roku, zwycięskie rozwiązanie technologiczne wybrane przez elitarne grono doświadczonych ekspertów z branży IT w ramach prestiżowego konkursu Gazety Bankowej. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia uznanie jury zdobył system biometrycznej video identyfikacji Alfavox, producenta wielokrotnie nagradzanych i wyróżnianych rozwiązań dla sektora finansowego.

Hit Roku to konkurs technologiczny organizowany przez ekspertów Gazety Bankowej, którego celem jest wyłonienie oraz promowanie najbardziej innowacyjnych rozwiązań IT skierowanych do firm i instytucji z sektora bankowości, ubezpieczeń i przemysłu 4.0. W skład jury wybierającego laureata wchodzą niezależni eksperci rynku IT, dyrektorzy działów IT, przedstawiciele instytucji państwowych oraz menedżerowie projektów technologicznych firm z największych branż polskiej gospodarki.

Biometryczna video identyfikacja Alfavox Hitem Roku 2018

Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu została firma Alfavox i rozwiązanie biometrycznej video identyfikacji. alfa Biometric Video Identification  to system umożliwiający zdalną i automatyczną weryfikację dokumentu tożsamości oraz identyfikację twarzy klienta w kanale video, z użyciem zaawansowanych modułów biometrycznych. Rozwiązanie pozwala na bezpieczne uwierzytelnienie klienta w zaledwie kilka sekund i jest doskonałą alternatywą dla wykonania przelewu weryfikacyjnego.

–  Cieszy mnie bardzo, że nasz system został uhonorowany tytułem Hitu Roku i doceniony przez elitarne grono branżowych ekspertów – mówi Michał Góra, członek zarządu firmy Alfavox, zwycięzcy konkursu Hit Roku 2018

Biometryczna video identyfikacja jest obecnie najskuteczniejszą metodą zapobiegania fraudom. Dziś biometria ma zastosowanie nie tylko w bankowości, ale także w najbardziej skomplikowanych procesach medycznych i w wydarzeniach dużej rangi, gdzie najważniejsze jest bezpieczeństwo i ludzkie życie.  Cieszymy się, że zaufali nam czołowi gracze branży finansowej , którzy dostrzegli ogromny potencjał jaki daje biometria. Życzę wszystkim, abyśmy w jak największym stopniu mogli być częścią mądrych i rzetelnych zmian zachodzących na świecie – dodaje Michał Góra.

Gwarancja bezpieczeństwa na najwyższym poziomie

Wynikiem postępującej cyfryzacji jest wzrost cyberprzestępczości i ukierunkowanych ataków hakerskich, przez które banki tracą zarówno pieniądze, jak i zaufanie klientów. Biometryczna video identyfikacja to odpowiedź na  rosnące statystyki wyłudzeń tożsamości.

Wyniki badań zaprezentowanych podczas międzynarodowej konferencji AHFE w USA pokazują, że wskaźnik wykrywalności fraudów, dzięki użyciu biometrii wzrasta o 78%. Metoda ta umożliwia bankom przede wszystkim zmniejszenie strat związanych z fraudami, usprawnienie procesu obsługi klientów, a co za tym idzie, również osiągnięcie wysokiego KPI. Klienci z kolei otrzymują gwarancję poufności swoich danych i szybkiej obsługi w zakresie załatwienia swoich spraw finansowych.

– Biometryczna video identyfikacja to obecnie najszybszy i najdokładniejszy sposób weryfikacji na rynku. To kompleksowe rozwiązanie, dzięki któremu instytucje bankowe oraz ich klienci  czują się bezpiecznie, co skutkuje wzmocnieniem relacji i wzajemnego zaufania na rynku  –  podsumowuje Michał Góra.

 Hit Roku to kolejna, prestiżowa nagroda w dorobku firmy Alfavox, która wspiera obecnie swoimi rozwiązaniami tysiące stanowisk obsługowych firm, zlokalizowanych na całym globie. Firma specjalizuje się w systemach biometrii, video chat, Omni Chanel Contact Center.

Ogłoszenie wyników konkursu Hit Roku wraz z wręczeniem nagród odbyło się 11 kwietnia 2018 podczas finałowej Gali Technologicznej zlokalizowanej w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.