Polskie Forum Call Center > Artykuły > News / Partner > Avaya i Afiniti z rozwiązaniami sztucznej inteligencji dla contact center

Avaya i Afiniti z rozwiązaniami sztucznej inteligencji dla contact center

Opublikowane przez: Elżbieta Włodarczyk
Kategoria: News / Partner

Firmy Avaya Holdings Corp (NYSE: AVYA), czołowa firma działająca w obszarze komunikacji biznesowej, oraz Afiniti, czołowy dostawca rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji  i profilowaniu behawioralnym, poinformowały o nawiązaniu strategicznej współpracy polegającej na  integracji rozwiązań AI z technologiami routingu połączeń w contact centers. Dzięki czemu możliwe będzie podniesienie jakości obsługi klienta oraz wydajności centrów obsługi.W ramach współpracy rozwiązanie Afiniti Enterprise Behavioral Pairing™ zostanie natywnie zintegrowane z czołową platformą Avaya Contact Center, używaną przez klientów korporacyjnych na całym świecie.

Afiniti Enterprise Behavioral Pairing wykrywa i przewiduje prawidłowości w zachowaniach międzyludzkich, dzięki czemu jest w stanie w sposób optymalny łączyć klientów z agentami. Afiniti dysponuje ponad 90 patentami. Technologie firmy analizują dane i dostępne informacje powiązane z tożsamością klientów w celu wyznaczenia wzorców efektywnych interakcji behawioralnych. Następnie wykorzystuje te prawidłowości w czasie rzeczywistym, aby poprawiać skuteczność istniejących rozwiązań, zwiększyć zadowolenie klientów a co za tym idzie zyski przedsiębiorstw.

„Każde przedsiębiorstwo chce maksymalnie wykorzystać potencjał swojego centrum obsługi. Sztuczna inteligencja to kolejny przełom w sposobie działania tych centrów” ⎯ powiedział Jim Chirico, prezes i dyrektor generalny Avaya. „Współpraca z Afiniti umożliwia nam zaoferowanie wyjątkowego, sprawdzonego rozwiązania opartego na sztucznej inteligencji. Jest to kolejny dowód na to, że Avaya inwestuje w przełomowe technologie w celu usprawnienia wydajności centrów obsługi klienta na całym świecie”.

„Współpraca ta doskonale pokazuje, że rynek rozwiązań do komunikacji i pracy grupowej coraz częściej wykorzystuje przełomowe technologie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego” ⎯ powiedział Zia Chishti, dyrektor generalny i założyciel Afiniti. „Rozwiązania firmy Afinity zbudowane w oparciu o sztuczną inteligencję są wdrażane w wielu przedsiębiorstwach – przykładowo w branży medycznej służą do ratowania życia. Współpraca oraz integracja z Avaya umożliwi przedsiębiorstwom – naszym wspólnym klientom – szybsze osiąganie wymiernych zysków i korzyści nie tylko przez nich samych ale również ich własnych klientów, partnerów i interesariuszy.”

Obejrzyj film wideo z Jimem Chirico z Avaya i Zia Chishti z Afiniti, dostępny tutaj.

Optymalizacja interakcji pomiędzy klientami i agentami zwiększa zadowolenie i lojalność, podnosi jakość obsługi oraz zyski. IDC szacuje, że wartość przychodów i kosztów z tytułu transakcji obsługiwanych przez centra obsługi telefonicznej w 2018 r. wyniesie około 5 bilionów USD, co stwarza nowe możliwości w sektorach takich jak służba zdrowia, telekomunikacja, turystyka, hotelarstwo, usługi komunalne, ubezpieczenia i bankowość, które obsługują dużą liczbę klientów.  Avaya i Afiniti podjęły współpracę w celu wykorzystania tych możliwości.*

„Natywna integracja rozwiązań Avaya i Afiniti umożliwi klientom centrów obsługi telefonicznej łatwe wdrażanie technologii sztucznej inteligencji w celu osiągania mierzalnych wyników biznesowych” ⎯ powiedział dr E. Brent Kelly, główny analityk KelCor, Inc. „Rozwiązanie to można zastosować w wielu obszarach działania centrum obsługi, dla podniesienia poziomu sprzedaży i zadowolenia klientów oraz zmniejszenia kosztów. Dodatkową zaletą jest to, że Afiniti obniża ryzyko po stronie klienta przez zastosowanie modelu cenowego opartego na wynikach”.

Integracja technologii Afiniti Enterprise Behavioral Pairing z czołowymi rozwiązaniami Avaya w zakresie routingu połączeń, , zwiększa wartość dotychczasowych inwestycji klientów w platformę Avaya, poprzez możliwość dodania rozwiązań zbudowanych w oparciu o sztuczną inteligencję.

Szczegółowe informacje dotyczące współpracy Avaya i Afiniti dostępne tu.

Afiniti jest członkiem-założycielem A.I.Connect, inicjatywy skupiającej dostawców i programistów biorących czynny udział w tworzeniu rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję. A.I.Connect przyspiesza wdrażanie rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję w centrach obsługi telefonicznej oraz rozwiązań do komunikacji zintegrowanej.

*Badanie IDC przeprowadzone na zlecenie Afiniti oraz analiza Afiniti

Avaya

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.