Polskie Forum Call Center > Artykuły > News / Partner > Sąd zatwierdził plan restrukturyzacji Avaya

Sąd zatwierdził plan restrukturyzacji Avaya

Opublikowane przez: Polskie Forum Call Center
Kategoria: News / Partner

Firma Avaya poinformowała, że zgodnie z rozdziałem Rozdziałem 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego Sąd Upadłościowy dla Południowego Dystryktu Stanu Nowy Jork (zwany dalej „Sądem”) zatwierdził drugi, znowelizowany plan restrukturyzacji spółki (zwany dalej „Planem”). W efekcie firma Avaya spodziewa się zakończenia procesu restrukturyzacji przed końcem bieżącego roku.

„Zatwierdzenie naszego Planu przez Sąd stanowi ukoronowanie wielu miesięcy ciężkiej pracy i szeroko zakrojonych negocjacji pomiędzy naszymi licznymi interesariuszami”

— powiedział Jim Chirico, prezes i dyrektor generalny firmy Avaya.

„W ciągu kilku tygodni Avaya zakończy ten proces stając się firmą silniejszą niż kiedykolwiek, przygotowaną na wieloletni rozwój i mającą elastyczność finansową, która umożliwi jej dostarczanie jeszcze większej wartości naszym klientom, partnerom i akcjonariuszom”.

Firma Avaya przewiduje, że po zakończeniu ochrony na mocy Rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego będzie miała ok. 2,925 mld dolarów długu długoterminowego oraz dostępną linię kredytową w wysokości 300 mln dolarów zabezpieczoną aktywami. Oznacza to znaczne zmniejszenie zadłużenia, które w chwili ogłoszenia restrukturyzacji wynosiło ok. 6 mld USD. Zmieniona struktura kapitałowa ma przynieść oszczędności na odsetkach w wysokości ponad 200 mln dolarów rocznie w porównaniu z rokiem finansowym 2016.

„Chciałbym podziękować naszym klientom i partnerom za ich nieustające wsparcie”

— powiedział Chirico.

„Zaufanie i lojalność naszych klientów i partnerów na całym świecie bardzo pomogły firmie Avaya w skutecznym przeprowadzeniu tego procesu”.

„Chciałbym również podziękować naszym zaangażowanym i zmotywowanym pracownikom, którzy nie stracili z oczu naszego celu i przez cały czas dostarczali innowacyjne rozwiązania oraz świadczyli najlepsze w branży usługi, zgodne z oczekiwaniami naszych klientów”

— kontynuował Chirico.

„Cieszę się, że razem z pracownikami, klientami i partnerami będziemy pisać kolejny rozdział historii firmy Avaya”.

Doradcami firmy Avaya do spraw restrukturyzacji i finansów są firmy Centerview Partners LLC i Zolfo Cooper LLC, natomiast obsługę prawną procesu restrukturyzacji zapewnia firma Kirkland & Ellis LLP.

O komentarz poprosiliśmy szefa Avaya Poland Artura Chmielewskiego

To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, którzy kibicowali firmie Avaya w Polsce. Jakkolwiek cały process toczy się w Stanach Zjednoczonych i dotyczy przede wszystkim Avaya Inc. niemniej ta decyzja sądu ucina wszelkie spekulacje co do przyszłości firmy. Ja ze swojej strony również chciałbym się dołączyć do podziekowań skierowanych do naszych klientów i partnerów biznesowych za zaufanie jakim nas obdarzyli.

A jak wyglądała sytuacja Avaya w ciągu mijającego roku i na czym polega Chapter 11 – przygotowaliśmy w artykule Avaya Chapter 11- historia prawdziwa

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.